Healing Dao-Czi Kung ćwiczenia profilaktyczne.


Healing Dao-Czi Kung
Taoistyczne Energetyczne Ćwiczenia Zdrowotne.

Czi Kung to stara tradycja chińskich ćwiczeń zdrowotnych wywodzących się z Taoizmu. Starożytni Mędrcy poszukiwali drogi życia w harmonii z naturą-TAO, która miała prowadzić do zdrowego, szczęśliwego i długiego życia. Praktycznymi owocami ich poszukiwań były: rozwój medycyny chińskiej, akupunktury, różnych form masażu i wielu form Czi Kung.
Czi Kung to łagodne ćwiczenia fizyczne, połączenie ruchu, oddechu i koncetracji umysłu, będące formą treningu ciała, energii witalnej i umysłu w celu poprawy zdrowia i witalności, długowieczności, koncentracji i jasnego umysłu.
Czi Kung nie jest formą religii lecz ćwiczeń zdrowotnych.

Najważniejsze kożyści zdrowotne Czi Kung są następujące:-relaksacja i uwolnienie od stresu,
-poprawa witalności,
-oczyszczanie, wzmacnianie i równoważenie organów wewnętrznych,
-poprawa poziomu energii i jej krążenia w kanałach energetycznych-maridianach,
-większa równowaga i integracja psychoficzna i energetyczna,
-poprawa koncentracji umysłu.
Liczne badania naukowe potwierdzają, że ćwiczenia Czi Kung wpływają korzystnie na poprawę zdrowia i witalności, są dobrą formą profilaktyki oraz wspomagają leczenie wielu chorób.


Program ćwiczeń poziomu podstawowego Healing Dao:

Poziom podstawowy 1 :
Automasaż,
Relaksacja-Wewnętrzny Uśmiech,
Ćwiczenia Pięciu Zwierząt,
6 Uzdrawiających Dźwięków,
Techniki Oddechowe i Ćwiczenia Koncentracji.

Poziom podstawowy 2 :
Ćwiczebia wzmacniające kości i ugruntowujące,
Ćwiczenia otwierające krążenie energii wzdłuż Orbity Mikrokosmicznej,
Medytacja Orbity Mikrokosmicznej,
Proste formy ruchowe Czi Kung.

Automasaż-jest to zestaw prostych ćwiczeń masażu, który szybko i łatwo pobudza krążenie. Automasaż jest łatwy do nauczenia i praktykowania. Skutecznie przeciwdziała skutkom stresu, poprawia stan zdrowia i jest formą profilaktyki.
Wewnętrzny Uśmiech: jest skuteczną techniką relaksacji. Dzięki wewnętrznemu uśmiechaniu się do ciała i organów całe ciało czuje się bardziej zdrowe, kochane i witalne. Uwalniane są skutki stresu i napięcia, wzrasta poziom energii witalnej i rozwija się świadomość ciała.
Ćwiczenia Pięciu Zwierząt: są jedną z najstarszych form Czi Kung (wywodzącą się prawdopodobnie z pierwotnych tańców naśladujących ruchy zwierząt). Naśladując ruchy zwierząt poprawia się krążenie energii w meridianach, usprawnia i uelastycznia ruch ciała. Wraz z oddechem i dźwiękiem usuwa się toksyczną energię z organów wewnętrznych, napełniając je nowym zapasem energii odpowiadających im żywiołów.
6 Uzdrawiających Dźwięków: pomaga ochłodzić przegrzany system energetyczny ciała, usunąć zablokowaną energię i toksyny z organów, wzmacnia i regeneruje organy wewnętrzne. Praktykowany systemetycznie przez dłuższy okres czasu pozwala doprowadzić organy wewnętrzne do stanu szczytowego zdrowia.
Techniki oddechowe i koncetracji: pozwalają uspokoić umysł i głębiej odprężyć ciało, ułatwiają wyciszenie rozbieganych myśli, ułatwiają koncetrację na wykonaniu zadania i panowanie nad sobą w sytuacjach dużego napięcia i stresu. Poprawa koncetracji wpływa korzystnie na pamięć i zdolność szybiego reagowania oraz zwiększa skuteczność wykonywanych ćwiczeń.
Wzmacnianie Kości i Ćwiczenia Ugruntowujące: Ćwiczenia ugruntowujące pozwalają połączyć się z uzdrawiająca energią ziemi. Pomagają ustabilizować stan umysłu i emocji, osiągnąć stan większego spokoju, równowagi, ugruntowania i pewności siebie. Przemywanie i wzmacnianie kości działa profilaktycznie przeciw osłabieniu kości (osteoporozie) i wzmacnia krew i ogólny stan odporności organizmu.
Orbita Mikrokosmiczna: otwarcie krążęnia energii w orbicie mikrokosmicznej, dwóch głównych kanałach akupunktury-meridianach, pozwala na lepsze zachowanie i wzmacnia siłę życiową. Wpływa korzystnie na równoważenie energii męskiej-jang i żeńskiej-jin co przynosi poprawę funkcjonowania na poziomie fizycznym, emocjonalnym, mentalnym i duchowym.

Prowadzący: dr Mateusz Wiszniewski-instruktor Czi Kung-Healing Dao, arteterapeuta, nauczyciel hawajskiego masażu Lomilomi i tańca Hula. Kurs instruktora Czi Kung Haling Dao ukończył u Michaela Winna, wieloletniego ucznia Mistrza Mantaka Chia i byłego, wieloletniego prezesa Amerykańskiego Towarzystwa Czi Kung. Ponadto ukończył kurs Cosmic Healing Czi Kung u Mistrza Mantak Chia. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów i obozów poświęconych technikom relaksacyjnym i wizualizacji-od 1994 roku, terapii tańcem i innym formom terapii ekspresyjnych-od 2000 roku. Jest autorem książek: Potęga Wizualizacji, Uzdrawiający Taniec, Zrelaksuj się i Żyj Twórczo, Samouzdrawianie i Praca ze Snami, Huna w Samouzdrawianiu i Autoterapii, wydanych przez Studio Astropsychologii w Białymstoku.

Kontakt: stardance33@gmail.com, 791 927 957, 11.