Nauka Masażu LOMILOMI:


Zbieram zapisy na kolejne warsztaty LOMILOMI:

Lomilominui to jedna z bardzo skutecznych i głęboko działających metod masażu, pracy z ciałem, terapii i uzdrawiania jaką stosowali hawajscy Kahuni i uzdrowiciele.
Do niedawna nauka Lomilomi ograniczała się tylko do wąskiego kręgu wtajemniczonych Kahunów, ich uczniów i ich rodzin. Wpółcześnie wielu hawajskich nauczycieli zaczęło uczyć białych uczniów. Jednym z najwybitniejszych z nich był Kahuna Abraham Kauai od, którego bezpośrednio uczyła się Lomilomi moja nauczycielka Susan Floyd.

PRZEBIEG MASAŻU:

Lomilomi jest formą masażu wykonywanego w trakcie uzdrawiającego tańca (ruchy masażysty przypominają ruchy tancerza, w masażu istotna jest koordynacja ruchów i praca całego ciała). Najpierw wykonywana jest modlitwa o uzdrowienie, następnie namaszcza się ciało osoby masowanej olejem (miejsca intymne pozostają cały czas przykryte) i przystępuje do rytmicznego masażu całego ciała, wykonywanego przedramionami i dłońmi.

W trakcie masażu terapeutyczne działanie ma zarówno dotyk masażysty jak i nacieranie olejem. Dobry masażysta Lomilomi, w trakcie masażu łączy się z uzdrawiającą energią miłości i przekazuje ją osobie masowanej. Według Huny, główną przyczyną wszelkich chorób jest stres i napięcię. Poprzez uwalnianie napięć, masaż wyzwala uzdrawiające siły organizmu, co może doprowadzić do poprawy samopoczucia, zdrowia, kondycji fizycznej, wspierać procesy leczenia i psychoterapii. Ta starożytna, świątynna forma masażu może nawet doprowadzić do pełnego samouzdrowienia. W ten sposób potrafili ją stosować legendarni Kahuni.

MISTRZOWIE LOMILOMI:

Kahuna Abraham Kauai, od którego bezpośrednio uczyła się Susan Floyd, trening zaczął się w bardzo młodym wieku. Jego Nauczyciel Kahuna wybrał, zgodnie z tradycją tylko nielicznych uczniów. W trakcie treningu przechodzili wiele niezwykłych i trudnych prób. Czasami były to próby życia i śmierci: grożący śmiercią skok z wysokiej skały do wody, czy połknięcie trucizny i konieczność zneutralizowania jej w swoim organizmie. Dziś już nie naucza się Lomilomi w ten sposób. Często próby polegały także na rozwinięciu intuicyjnego zrozumienia i odgadnięciu sensu symbolicznych nauk Kahuny Nauczyciela. W rezultacie nie każdy mógł pomyślnie ukończyć taki trening. Jednak ci, którzy go ukończyli posiadali niezwykłe właściwości i umiejętności.
Abraham Kauai, wyczuwając, że wraz z nastaniem Nowej Ery, zmienia się styl nauczania Duchowej Wiedzy, wyjechał do Kaliforni i tam zaczął otwarcie uczyć, dawniej nauczanego tylko wybranych, masażu Kahunów Lomilomi.
Nauka Lomilomi nie jest jedynie nauką techniki masażu. Na swoich warsztatach, Abraham Kauai, organizował sytuacje w, których uczniowie mogli doświadczyć samych siebie i swoich ograniczeń, aby sobie je uświadomić i je przekroczyć. Czasami nie był to proces łatwy. Uczniowie przyjeżdżali z drugiego końca świata na Hawaje, po to by uczyć się od Abrahama sekretów masażu Kahunów, a On, jeżeli uznał, że nie są gotowi sprawiał, że całymi dniami ćwiczyli podstawowy krok masażu.
Jedną z ciekawych nauk Abrahama Kauai jest porównanie naszego wewnętrznego świata do królestwa, którego jesteśmy władcą, a różnych części ciała ( podświadomości), do poddanych. Kiedy wyrusza się w podróż ku wyższej świadomości, należy zadbać, aby wszyscy poddani królestwa wspierali wyprawę króla. W przypadku silnych wewnętrznych walk i konfliktów, król nie będzie mógł osiągnąć swego celu.
Ludzie są pozbawieni mocy, ponieważ ich moc jest rozproszona na wiele drobnych części. Siła i moc Kahuny pochodzi z umiejętności skupienia i połączenia wszystkich drobnych części.
Uczeń powinien być stale uważny i świadomy, świadomy wszystkich aspektów swego wnętrza i zewnętrznego otoczenia, dzięki temu może odnaleźć klucze do Mistrzostwa.
Kiedy Kahuna mówi, zawsze przekazuje tajemnice ale to uczeń musi je usłyszeć, odkryć i zastosować swoje rozumienie.

Innym przedstawicielem starego pokolenia Hawajskich Mistrzów Lomi jest Margaret Machado, zwana też Ciocią Margaret. Jako dziecko wysłana została przez swą matkę na naukę do domu misjonarek w Honolulu, aby tam odebrała chrześcijańskie wychowanie. Za młodu, nie mieszkała więc ze swoją hawajską rodziną. Jednak jej dziadek, na podstawie znaków jakie otrzymał we śnie, postanowił właśnie Jej przekazać swoją tradycję i dar uzdrawiania. Jej dziadek przyjechał do Niej i odśpiewał nad nią pieśni błogosławiąc ją. Pocałował jej czoło, policzki, czubek głowy i potem odjechał. Młoda Margaret otrzymała błogosławieństwo Jego Linii-przekaz mocy uzdrawiania od swego dziadka. Jej zdolności objawiały się w ten sposób, że bardzo łatwo jej było odczuć miłość do każdego i masaż był dla niej czymś naturalnym. Zgodnie z hawajską tradycją, wiedza linii jest utrzymywana w obrębie rodziny. Jednak Ciocia Margaret poczuła, że ma się nią dzielić ze wszystkimi i zaczęła przekazywać swoją wiedzę zainteresowanym z całego świata. Wiele osób, z całego świata przyjeżdżało do niej na masaże i wielu z nich doświadczało uzdrowień, które można nazwać cudownymi.
Ciocia Margaret jest zawsze bardzo skromna i wszelkie zasługi płynące z uzdrowienia przypisuje Bogu i mocy modlitwy. Według Niej Lomilomi to pełen miłości dotyk. Kiedy ktoś poczuje pełen miłości dotyk Lomilomi, łatwo rozluźnia się i uwalnia się od napięć i stresów. To Bóg i miłość dokonują uzdrowienia.

KORZYŚCI Z MASAŻU:

Masaż Lomilomi ma głębokie działanie. Na Hawajach wykonywano go także jako masaż inicjacyjny. Lomilomi stosowano w przełomowych momentach życia, aby przygotować człowieka do nowego etapu, wykonywania nowej roli życiowej, na przykład: przygotować wodza do objęcia władzy, czy adepta, by został Kahuną.
Masaż Lomilomi może działać na bardzo wielu poziomach i polecać go można ludziom, którzy potrzebują:
-zrelaksować się, wypocząć, uwolnić od stresu,
-cierpią na choroby psychosomatyczne,
-pragną uwolnić się od głębokich chronicznych napięć,
-nie otrzymały w dzieciństwie wystarczająco dużo miłości, zwłaszcza akceptującego i wspierającego dotyku,
-chcą bardziej zaakceptować swoje ciało, pokochać i zaakceptować siebie,
-są w procesie głębokich zmian i transformacji,
-czują się zablokowane, wydaje im się, że utknęły w ślepym zaułku i potrzebują odnaleźć nowe rozwiązania,
-potrzebują się przygotować do nowego etapu w życiu,
-są na ścieżce rozwoju osobistego, czy duchowego.

RELACJE UCZESTNIKÓW:

Masaż Lomilominui działa bardzo mocno na ciało fizyczne, emocjonalne, mentalne i ciała duchowe. Poprzez dotyk, masaż, nacieranie olejem ciała fizycznego doprowadza do uwolnienia napięć oraz głębokich blokad. Jest bardzo pomocny dla osób cierpiących na różnego rodzaju stany napięcia. Uwalniając napięcia i harmonizując ciało pomaga rozwijać harmonię emocjonalną i umysłową. Masaż Lomi może uwolnić od głębokich, niewidzialnych i trudnych do rozpoznania blokad. Otwiera na miłość, bliskość i dotyk. Poprawia relację z sobą i z innymi ludźmi. Wzbudza przepływ energii i ożywia. Dzięki uwolnieniu się od napięć i stresów, wraca zdrowie żywotność, witalność i młodość. Energia, która była uwięziona w napięciach, zostaje w trakcie masażu uwolniona i krąży swobodnie po organizmie i przywraca zdrowie i równowagę ożywiając osłabione miejsca.
Wiele osób w trakcie wykonywania lub otrzymywania masażu odczuwa płynące światło, energię i miłość, która ich uzdrawia. Jest to niezwykły masaż i możliwość wykonywania go jest prawdziwym darem. Widać jak ludzie wzrastają w wyniku masaży. Czytając relacje ludzi, którzy brali udział w masażu, można sobie wyrobić własną opinię.
Jako przykłady różnych form działania Lomilomi w konkretnych przypadkach, przytaczam relacje osób, którym robiłem masaż.

Lomilomi i uwalnianie od stresu:

"Po masażu, miałam taki zajebisty dzień. Nagle mi wszystko odpuściło. Zwykle byłam sfrustrowana, że się nie wyrabiam. Wstałam rano z uczuciem spoko. Wszystko zrobię. Robiłam super rzeczy. Co zrobię, to zrobię. Zrobiłam tak dużo jak nigdy. Potem po kilku dniach wracałam do starego napięcia ale już w mniejszym stopniu." (studentka psychologii).
Ta relacja jest dobrym przykładem tego jak masaż wpływa na rozluźnienie i uwolnienie się od napięć. Stres i napięcie ograniczają nasze możliwości, powodują uczucie napięcia i presji. Po masażu pojawia się uczucie relaksacji i odprężenia i w sumie można zrobić o wiele więcej.
"Czuje się świetnie, wyluzowany. Wszystkie napięcia odeszły, czuje się wyciszony, wyluzowany, bez złych myśli. Wszystko przeszło. Złe intencje odeszły. Naprawdę rzadko się tak czuje. Bardzo mi to pomogło." (uczeń szkoły średniej)
Napięcie w ciele może powodować powstawanie i utrzymywanie się złych nastrojów, myśli-negatywnego myślenia. Po masażu ma się tendencję, by widzieć świat w jaśniejszych barwach. W ten sposób, systematyczny masaż może wspierać przemianę umysłu i osobowości, na skutek rozpuszczania chronicznych napięć.

Lomilomi jako relaksacja i regeneracja:

"Czuję się bardzo dobrze, odprężenie ciała i umysłu. Widziałam obrazy: rzeka, morze i delfiny".
(dział marketingu, obsługa klienta).

"Udało mi się zrelaksować. Byłam na Hawajach. Dzisiaj miałam dużo spraw związanych z biznesem i byłam spięta. W trakcie masażu udało mi się o tym zapomnieć i zrelaksować. Czuję odprężenie."
(pracuje w biznesie, posiada wykształcenie bioenergoterapeuty).

Obie relacje są dosyć podobne. Interesujące jest, że obie osoby, bez żadnych sugestii z zewnątrz miały wizje i obrazy związane z hawajską symboliką: morze, delfiny, Hawaje. Z pewnością są to obrazy kojarzące się ze stanem relaksacji i odprzężenia. Stan ten pomaga w regeneracji po pracy.

Lomilomi i duchowe uzdrawianie.

Masaż 1:
"Czuje pulsowanie wszystkich ciał, wibracje wszystkich czakramów. Czuje wibracje i pulsowanie w promieniu kilku metrów. Widzę kolory, dużo fioletu. Pulsuje, płynie falami. Czuje niesamowite odprężenie psychiczne. Jest to wolność jakiej nie doświadcza się na co dzień. Robię się płynna, znikam i nie ma mnie i jestem wszędzie. Trzeba się zebrać do kupy i wstać i to jest największy problem po masażu".

Masaż 2:
"Dziś odczuwam masaż na bardzo subtelnym poziomie. Za każdym razem odbieram go inaczej. Dziś czuje się bardzo, bardzo błogo. Jest to bardzo subtelne. Telepatycznie Ci przekazywałam jedno miejsce do masowania i dokładnie tam masowałeś. Jesteś prowadzony".

Masaż 3:
"To było niezwykłe. Dzisiaj nie odleciałam. Ale byłam cały czas w ciele. Poczułam każdą część i komórkę ciała. Poczułam, że ciało jest inteligentne. Dawałam miłość swemu ciału i to dało mi dzisiaj dużo miłości. Zaczęłam dawać i rozprzestrzeniać miłość w ciele i przez ciało. Dla mnie jest to powrót do ciała. Poczułam fizycznie dotyk i inteligencję ciała. Choć o tym czytałam wcześniej, teraz to poczułam. Poczułam, masaż w intencji harmonii wszystkich poziomów. Przez długi czas lekceważyłam ciało i teraz nastąpił godny powrót do ciała".
(uzdrowiciel duchowy).
"Czuje jak dużo schodzi z nerki...Czuję, że ze mnie wychodzi dużo i będzie wychodzić jeszcze przez kilka dni. Miałem dużo zakodowane w nerkach i czuje, że to wychodzi." (bioenergeterapeuta, ezgorcysta).

Obie relacje pochodzą od osób pracujących z energiami i zajmujących się duchowym uzdrawianiem, medytacją itd. Widać to zarówno po ich wyczuleniu na subtelne wrażenia energetyczne jak i umiejętności opisu tych subtelnych doświadczeń. Lomilomi jest pomocny także dla osób zaawansowanych w pracy z energiami i duchowym rozwoju. Można nawet stwierdzić, że takie właśnie osoby mocniej go przeżywają i ich doświadczenia mogą być bardziej intensywne.
W przypadku serii masaży możemy zaobserwować proces rozwijającego się doświadczenia, prowadzący do coraz głębszego uzdrowienia relacji z ciałem, otwarcia na miłość i ucieleśnienia ducha.

NAUKA MASAŻU LOMILOMI:

Osoby zainteresowane nauką masażu Lomilominui zapraszam na dwa 4-o dniowe warsztaty.
W programie warsztatów jest:

Stopień 1:
-Nauka masażu Lomilomi przód i tył,
-Nauka Tańca Hula cz 1,
-Nauka technik oddechowych i pracy z dźwiękiem cz. 1
-Automasaż cz.1

Stopień 2:
-Doskonalenie umiejętności masażu Lomilomi, nauka dalszych ruchów,
-Nauka Tańca Hula cz 2,
-Nauka technik oddechowych i pracy z dźwiękiem cz. 2
-Nauka masażu Kahiloa,
-Modlitwa Huny.

Zajęcia odbywają się w małych grupach.

Po ukończeniu warsztatów Lomilomi 1 i 2 można już masować. Można też dalej się doskonalić na warsztatach Mistrzyni Lomilominui Susan Floyd.

Osoby zainteresowane nauką masażu Lomilomi mogą się go uczyć bezpośrednio od Mistrzyni Susan Floyd z Hawajów, na prowadzonych przez nią osobiście 5-o dniowych warsztatach Lomilomi.

Informacje i kontakt:
Osoby zainteresowane masażem Lomilomi lub nauką mogą się skontaktować przez email lub tel. komórkowy:

stardance33@gmail.com, 791927957.