Relacje po masażu Lomilomi.


"Po masażu, miałam taki zajebisty dzień. Nagle mi wszystko odpuściło. Zwykle byłam sfrustrowana, że się nie wyrabiam. Wstałam rano z uczuciem spoko. Wszystko zrobię. Robiłam super rzeczy. Co zrobię, to zrobię. Zrobiłam tak dużo jak nigdy. Potem po kilku dniach wracałam do starego napięcia ale już w mniejszym stopniu." (studentka psychologii).
Ta relacja jest dobrym przykładem tego jak masaż wpływa na rozluźnienie i uwolnienie się od napięć. Stres i napięcie ograniczają nasze możliwości, powodują uczucie napięcia i presji. Po masażu pojawia się uczucie relaksacji i odprężenia i w sumie można zrobić o wiele więcej.
"Czuje się świetnie, wyluzowany. Wszystkie napięcia odeszły, czuje się wyciszony, wyluzowany, bez złych myśli. Wszystko przeszło. Złe intencje odeszły. Naprawdę rzadko się tak czuje. Bardzo mi to pomogło." (uczeń szkoły średniej)
Napięcie w ciele może powodować powstawanie i utrzymywanie się złych nastrojów, myśli-negatywnego myślenia. Po masażu ma się tendencję, by widzieć świat w jaśniejszych barwach. W ten sposób, systematyczny masaż może wspierać przemianę umysłu i osobowości, na skutek rozpuszczania chronicznych napięć.

Lomilomi jako relaksacja i regeneracja:

"Czuję się bardzo dobrze, odprężenie ciała i umysłu. Widziałam obrazy: rzeka, morze i delfiny".
(dział marketingu, obsługa klienta).

"Udało mi się zrelaksować. Byłam na Hawajach. Dzisiaj miałam dużo spraw związanych z biznesem i byłam spięta. W trakcie masażu udało mi się o tym zapomnieć i zrelaksować. Czuję odprężenie."
(pracuje w biznesie, posiada wykształcenie bioenergoterapeuty).

Obie relacje są dosyć podobne. Interesujące jest, że obie osoby, bez żadnych sugestii z zewnątrz miały wizje i obrazy związane z hawajską symboliką: morze, delfiny, Hawaje. Z pewnością są to obrazy kojarzące się ze stanem relaksacji i odprzężenia. Stan ten pomaga w regeneracji po pracy.

Lomilomi i duchowe uzdrawianie.

Masaż 1:
"Czuje pulsowanie wszystkich ciał, wibracje wszystkich czakramów. Czuje wibracje i pulsowanie w promieniu kilku metrów. Widzę kolory, dużo fioletu. Pulsuje, płynie falami. Czuje niesamowite odprężenie psychiczne. Jest to wolność jakiej nie doświadcza się na co dzień. Robię się płynna, znikam i nie ma mnie i jestem wszędzie. Trzeba się zebrać do kupy i wstać i to jest największy problem po masażu".

Masaż 2:
"Dziś odczuwam masaż na bardzo subtelnym poziomie. Za każdym razem odbieram go inaczej. Dziś czuje się bardzo, bardzo błogo. Jest to bardzo subtelne. Telepatycznie Ci przekazywałam jedno miejsce do masowania i dokładnie tam masowałeś. Jesteś prowadzony".

Masaż 3:
"To było niezwykłe. Dzisiaj nie odleciałam. Ale byłam cały czas w ciele. Poczułam każdą część i komórkę ciała. Poczułam, że ciało jest inteligentne. Dawałam miłość swemu ciału i to dało mi dzisiaj dużo miłości. Zaczęłam dawać i rozprzestrzeniać miłość w ciele i przez ciało. Dla mnie jest to powrót do ciała. Poczułam fizycznie dotyk i inteligencję ciała. Choć o tym czytałam wcześniej, teraz to poczułam. Poczułam, masaż w intencji harmonii wszystkich poziomów. Przez długi czas lekceważyłam ciało i teraz nastąpił godny powrót do ciała".
(uzdrowiciel duchowy).
"Czuje jak dużo schodzi z nerki...Czuję, że ze mnie wychodzi dużo i będzie wychodzić jeszcze przez kilka dni. Miałem dużo zakodowane w nerkach i czuje, że to wychodzi." (bioenergete