Relacje uczestników ATT 2015-16


Relacje osób, które ukończyły pierwszą edycję cyklu warsztatów rozwoju osobistego poprzez taniec i szkolenia dla instruktorów Akademia Tańca Terapeutycznego, współprowadzonego z terapeutką Gestalt Alicją Gruszką.
„Ważne dla mnie było to szkolenie. I dla własnego rozwoju osobistego i dla warsztatu pracy.
Również poznałam wielu wartościowych ludzi. Nawiązałam relacje. Umiejętność obserwacji, uważności, słuchania siebie, swojego ciała i innych osób.”
„Jestem zadowolona, dużo skorzystałam do swojej pracy. Jestem wdzięczna za ten czas.
Więcej ćwiczeń z Labana poznałam ale też od grupy informacje zwrotne dla mnie są ważne i cenne. Czuje się teraz pewniej w tym co robię i chce iść dalej”.
„Bardzo ważne doświadczenie na poziomie rozwoju osobistego oraz w kontekście relacji społecznych.
Rozwinęłam nie tylko umiejętności improwizacji, tańca ale także zaufania do grupy, kontaktu z ciałem, duchowością, sobą, potrzebami.”
„Jestem bardzo zadowolona. Otworzyło to nowy rozdział w moim życiu. Podświadomość mówi, że praca z ciałem/taniec terapeutyczny może być pomocą w poukładaniu swojego życia. Czuje, ze właśnie zaczęła się podróż mojego życia, podróż w głąb mojej duszy, która jest niesamowita, radosna, choć pełna obaw, leku. Stałam się nową osoba i nadal jestem w procesie zmian. Jestem bardziej kreatywna, spontaniczna, radosna, wolna, mam mniejsze poczucie wstydu, bardziej otwarta na innych ludzi”.
„Doświadczyłam tańca w zupełnie nowy , wolny sposób. Próbowałam wielu technik, doświadczałam różnych podejść do tańca, co zainspirowało mnie do dalszych poszukiwań. Już nie tańczę z głowy, czuje się bardziej wolna. Warsztat bardzo mi się podobał.”